Prekių katalogas

Norų ūkis

 • Norų ūkis, Marijampolės raj. 

  Pirkdami riešutus retai susimąstome apie jų kilmę, auginimo sąlygas. Bet nuo šių dalykų labai priklauso riešuto kokybė bei nauda žmogaus organizmui. Kažin ar kuris iš mūsų duotų savo vaikui ragauti riešutų, kurie keliasdešimt kartų buvo apdoroti įvairiomis cheminėmis medžiagomis? Todėl Rimo Noraus tikslas ir buvo užauginti ekologiškus lietuviškus riešutus, kuriais galėtų mėgautis ir didelis, ir mažas.

  Riešutų auginimo pradžia buvo išties nelengva, nes itin sėkminga praktika šioje srityje lietuviai negalėjo pasigirti. Nors dar prieš septynerius metus, prisodinome kuo įvairesnių rūšių (norėjosi turėti kuo platesnį asortimentą), bet Lietuvos sąlygoms „pakluso“ ne visos. Šiandien 21 hektaro žemės plote auginame 4 rūšių vienkamienius lazdynus. 

  Veisiant ir auginant riešutus itin svarbu tinkamai jais rūpintis: saugoti nuo ligų ir kenkėjų, laiku tręšti ir genėti. Šių augalų dauginimas mums pavyko tik atlankomis, o tai irgi – ištisas riešutų auginimo menas.

  Augindami riešutus įgijome tikrai nemažai patirties šioje srityje, tai rodo ir mus džiuginantis riešutų derlius kiekvieną rudenį. O šiais metais jau galime savo pirkėjams pasiūlyti ir sodinukų. Pamėginkite riešutų užsiauginti ir jūs! Be to, rugpjūtį jau pradedame prekiauti dar žaliais, kekėmis skintais nuo medžio riešutais. Mūsų ūkis auga, bet mes vis dar mokomės ir augam kartu su riešutais. Ir dabar kiekvienais metais laukdami derliaus stebime: ar gamta neiškrės kokių pokštų, ar nenutiks kas netikėta.

  Ekologiški, svarbiausia, užauginti Lietuvoje – pagrindiniai Norų ūkio riešutų privalumai. 

  Prekių nėra.