Prekių katalogas

Specializuotas Šilauogių ūkis

 • Ūkis pradėtas kurti 2013 ankstyvą pavasarį. Atsivežėme durpių ir pjuvenų. Su gerų draugų bei kaimynų pagalba supylėme substrato vagas ir pasodinome 660 krūmelių. Nedelsiant uogyną aptvėrėme nuo laukinių gyvūnų, nes ilgaausiai mėgsta paskanauti jaunais šilauogių ūgliais.

  Iškasėme vandens telkinį ir įrengėme kapiliarinę drėkinimo sistemą, bei laistymą iš viršaus. Tokiais būdais paliejame šilauoges ir saugome nuo pavasarinių šalnų. Šilauogės vandenį labai mėgsta, tad prireikė iš ties galingo vandens siurblio.

  Patikrinus ir įsitikinus kaip nuostabu auginti šiuos uogakrūmius, 2014 metų rudenį pasodinome dar 740 krūmelių. Šį kartą viskas ėjosi sparčiau, žinoma, prie to prisidėjo mūsų artimieji bei draugai. Ilgai nelaukus, 2015 metų pavasarį, pasodinome dar 1050 šilauogių sodinukų. Viso uogyne auga 2450 krūmelių.
  Po paskutinio sodinimo visus krūmelius mulčiavome pjuvenomis, tokiu būdu, vasara laikosi drėgmė substrate, o žiema - šiluma.   

  Šilauogės skaniausios šviežiai skintos ir atvėsintos. Taip jos tampa dar saldesnės ir labiau gaivinančios. Uogos ypatingai gerai laikosi. Atvėsintos šaldytuve puikiai laikosi savaitę ir daugiau!

  Šilauogių šaldymas, puikus būdas uogas skanauti ne sezono metu. Šaldymui naudokite sandarius šaldymo maišelius. Suberkite į maišelius po 500 gramų uogų ir dėkite į šaldiklį. Skanauti šaldytomis uogomis geriausia neleidžiant joms visai atšilti. Šaldant šilauoges jose išlieka didžioji dalis vitaminų ir naudingų medžiagų.

  Šilauogės tinka ir perdirbimui. Iš jų verdamos uogienės ir džemai. Puikiai dera su kitais vaisiais ar uogomis. Uogos naudojamos konditerijoje, jogurtų, ledų paskaninimui. Taip pat labai skanu džiovintos šilauogės.

  Šilauogės uogos turi įvairių žmogaus organizmui naudingų komponentų: antioksidantų, vitaminų A, B1 ,B2, C ir PP, karotinoidų, folio rūgšties, skaidulinių medžiagų, baltymų, riebalų, angliavandenių, kalcio, fosforo, geležies ir kitų.

  Suvalgius saują šilauogių žmogus gauna naudingų medžiagų visai dienai.  

  Prekių nėra.